sâmbătă, 13 noiembrie 2010

Cetatea Rupea-Viitorul Ghimbav 4-3

Sambata a avut loc etapa cu nr.XV a campionatului judetean brasovean de fotbal. Echipa din Rupea a primit vizita Viitorului Ghimbav, o echipa buna care a pus probleme. Rupenii au inceput meciul excelent, si au deschis scorul repede prin mijlocasul central Butuc Marius, care scapat singur cu portarul a marcat. Echipa de sub cetate a continuat asaltul la poarta Viitorului, iar Bodian Erwin Tibi a marcat cu un sut la coltul lung invingandu-l pe portarul Viitorului. Pe la sfarsitul primei reprize, Bucutea George a marcat printr-o greseala a fundasilor lui Ghimbav, iar scorul s-a facut 3-0 pentru rupeni.
In repriza 2-a rupenii au inceput foarte prost, insa Bodian Erwin Tibi a resuit dubla, iar scorul s-a majorat si mai mult in favoarea echipei gazda. Cei de la Ghimbav au reusit sa inscrie primul gol al lor printr-o executie frumoasa, care l-a invins pe portarul nostru. Rupenii au facut o repriza foarte slaba, iar printr-o greseala a portarului rupean Matei Robert care a scapat mingea printre picioare in poarta, cei de la Ghimbav au mai inscris odata. Echipa oaspete au inscris al treilea gol printr-un contraatac, iar scorul s-a facut 4-3, tabela ramanand neschimbata pana la finalul meciului. Primul 11 a fost alcatuit din: Portar: Matei Robert; Fundasi: Gociman Adrian, Pall Jozsef, Vaida Andrei si Beres Otto; Mijlocasi: Butuc Marius, Szoke Alex, Bodian Erwin Tibi , Dolhescu Nicu; Atacanti: Szasz Laszlo, Bucutea George. In repriza a 2-a s-au facut doua modificari, intrand Fulop Szilard si Barabas Robert, si au iesit Dolhescu Nicu si Bucutea George. Etapa viitoare Cetatea Rupea va avea meci in deplasare la Carpati Berivoi.